Julefest for rusavhengige på alle våre 26 kontaktsentre i Norge

Julen 2025 står for dør og tiusenvis av pakker, julemåltider, desserter, matposer, varme klemmer, håp og stødige håndtrykk er dult ut til rusavhengige over hele Norge.
Alle våre 26 gatenære kontaktsentere har innbudt til julefest i lokalmiljøet og takknemligheten er til å ta og føle på.

100 vis av frivillige og ansatte har stått på for å spre juleglede til mennesker som opplever julen som den tyngste tiden på året

For noen kontaksentere er julefesten bare en oppladning til den " store kvelden".

Mange kontaktsentere@ steller også istand til selskap på julaften og i romjula for mennesker som har kommet I sosial nød på grunn av rus.

- Det blir dessverre flere og flere og det er fint å kunne ha dørene åpne også til våre rehabiliteringsentere.

Her er et lite innblikk fra julefesten på Evangeliesenteret kontaktsenter Moss.

Selv i den forholdsvis lille byen Moss var det 60 personer til bords.

( i Oslo var det dekket til nær 600 personer. )

Varaordfører Michael Torp ( frp), Halvard Sand ( pensjonistpartiet) og Svein Stensrud fra (INP- Industri- og næringspartiet ) satt side om side med de andre faste gjestene på kontaktsenteret i Moss.

Musikk og god stemning preget det julepyntede lokalet. Det virket også som om gjestene satt pris på å høre juleevangeliet.

Vi I Evangeliesenteret er glade for å spre det gode julebudskapet.

- Det er oss en frelser født og ingen er for uverdige til å ta imot Guds rike velsignelse.

Smil og gode ord satt løst, og vi kan gå en god jul i møte, vel vitende om at vi har gjort vårt beste for at de som ikke har det så godt, kan få det litt bedre.

GOD JUL 

ENNÅ ER DET HÅP!

Gi en gave
Bli fast giver